Baidarių nuoma Šventosios, Jaros, Virintos, Vyžuonos ir Siesarties upėmis

Mūsų baidarių nuomos punktai: Mikierių km. (Baidarių slėnis), Anykščiuose (priešais miesto kempingą) ir Jononių km. (1 km. žemiau Žaliosios tilto)

baidares krante

Dirbame tam, kad jūs ilsėtumėtės. Todėl baidarių slėnyje rasite viską vienoje vietoje:

- Baidarių  nuoma - galime plukdyti grupes virš 100 žmonių

- Kanojų nuoma

- Irklenčių nuoma (pripučiamos arba presuoto polietileno)

- Plaustų nuoma - galime plukdyti grupes iki 150 žmonių

- Turistinio inventoriaus nuoma: kilimėliai, palapinės, miegmaišiai, katiliukas, iešmai ir kt.

 - Pirtis

- Vasarnamis

- Stovyklavietė (lauko baldai, šašlykinė/laužavietė, malkos šašlykams, lauko tualetas)

- Saugi vieta automobiliams

- Inventoriaus trasportavimas

- Žygeivių transportavimas

- Piknikas

- Papildomų pramogų žygio metu organizavimas (žr. skiltį pramogos)

- Pagrindiniai maršrutai vasaros sezono metu - Šventosios, Jaros,  Virintos, Vyžuonos, Siesarties upėmis. Darbo dienomis taip pat siulome plaukti Lakaja, Aiseta, Kiauna, Žeimena.

- Rekomenduojami maršrutai ne sezono metu bei pavasario potvynių metu - Anykšta, Šatekšna, Jara, Siesartis, Širvinta, Virinta, Aiseta, Kiauna 

Irklentės

 

Populiariausi tipiniai baidarių maršrutai

·         Šventoji – bene pats geriausias pasirinkimas plaukiantiems pirmą kartą. Plaukiant Šventosios kraštovaizdžio draustiniu jūsų laukia rami upė, vaizdingi, sausi krantai, grakštūs upės vingiai ir didingi skardžiai, spygliuočiai miškai. Švarus vanduo ir smėlingos seklumos – džiaugsmas šeimai su vaikais. Pakeliui yra daug tvarkingų stovyklaviečių. Vienoje iš jų galima palikti mašinas ir tik vakarui reikalingą inventorių – t.y. plaukti be mantos. Yra galimybė išsinuomoti pirtį ar vasarnamį.

·         Jara-Šventoji – maršrutas, tinkamas norintiems skirtingų potyrių. Pirmą dieną laukia aktyvesnis plaukimas siaura ir vingiuota Jaros-Šatekšnos upele. Pakeliui galimos užvartos ir maži slenkstukai. Pakeliui vaizdingų sustojimų nėra daug. Tačiau po dienos atrakcijų priplauksite Šventąją – pats metas nakvynei. Nakvynė galima tiek palapinėse, tiek kaimo turizmo sodybose. Antrą dieną žygis tęsiasi jau Šventosios kraštovaizdžio draustiniu.

·         Virinta – upė mėgstantiems aktyvų plaukimą: kai kuriose atkarpose gausu užvartų, nedidelių slenksčių ir kitų kliūčių, kurias įveikinėti ypač smagu! Pakeliui Virintos kraštovaizdžio draustinis, o vos įplaukus į Šventąją – Vetygalos atodanga. Virinta rekomenduojame plaukti su manta, nes nakvynei tinkamų vietų nėra daug. Žygį galima baigti vos įplaukus į Šventąją arba plaukti Šventąja žemyn iki pat Kavarsko užtvankos.

·         Siesartis – rekomenduojama fiziškai stipriems ir jau patyrusiems žygeiviams, ieškantiems stiprių įspūdžių. Siesartimi rekomenduojama plaukti 2 dienas, nes privažiavimų prie upės yra vos keli, kelių tinklas prastas, keliai duobėti. Pradėjus žygį Siesartimi, reikia nusiteikti 17-20 km. žygiui per dieną. Pakeliui yra sraunumų ir užvartų, tačiau krantai daugumoje negražūs, apaugę mažaverčiais medžiai ir krūmais - mėgautis Siesartyje reikia pačiu plaukimu o ne vaizdingomis pakrantėmis, kaip plaukiant Šventaja.. Sodybų nakvynei pakeliui nėra (draustinis), tačiau maršruto viduryje yra kelios stovyklavietės. Po liūčių ar per pavasario potvynius upė  mažai patyrusiems žygeiviams upė tampa pavojinga. PaRekomenduojama s aktyvų plaukimą: kai kuriose atkarpose gausu užvartų, nedidelių slenksčių ir kitų kliūčių, kurias įveikinėti ypač smagu! Pakeliui Virintos kraštovaizdžio draustinis, o vos įplaukus į Šventąją – Vetygalos atodanga. Virinta rekomenduojame plaukti su manta, nes nakvynei tinkamų vietų nėra daug. Žygį galima baigti vos įplaukus į Šventąją arba plaukti Šventąja žemyn iki pat Kavarsko užtvankos.

·         Vyžuona  – paprastai plaukiamas Vyžuonos žemupys, nuo Vyžuonų miestelio. Upė ramii, negili, tinka plaukimui su vaikais, tik labai vingiuota. Sustojimui vietų daug nėra. Po maždaug 5 val žygio finišuoti galima mūsų stovyklavietėje Jononių kaime, t.y. jau įplaukus į Šventąją. Kitą dieną žygį rekomenduojame testi žemyn Šventosios kraštovaizdžio draustiniu ir galbūt pasiekti mūsų "Baidarių slėnio" stovyklavietę Mikierių kaime, kuri yra per 23 km. nuo stovyklavietės Jononių kaime (apie 7 val. žygio)


iš viršaus MIkieriai

 
< Ankstesnis   Kitas >